Пілотне впровадження в Києві системи контролю рецептів і медикаментів за програмою “Доступні лікі”

Система контролю рецептів і медикаментів «Електронний рецепт «Медстар»» розроблена  в цілях організації ефективної взаємодії всіх учасників державної програми з реімбурсації “Доступні Ліки”: пацієнтів, лікувальних та аптечних закладів, розпорядників коштів та менеджерів охороні здоров’я.

З жовтня 2017 року стартував пілотний проект впровадження системи, в якому взяли участь КНП «ЦПМСД №4 Дніпровського району м. Києва», Аптека «Вікторія» та відділ охорони здоров’я Дніпровського району м. Києва. На даний час опрацьовано більше 2000 рецептів. Пошук рецепту став легким та не потребує тривалого часу, займає при цьому не більше  декількох секунд. Система дозволила не тільки оптимізувати процес роботи лікаря, а також знизити терміни перевірки виписаних лікарями та отоварених аптеками рецептів  в 5 разів – з 10 до 2 днів.

Повний запис прес-конференції можна подивитися тут:

Для якісного та швидкого впровадження електронної охорони здоров’я  спільно з компанією «Медстар Солюшенс» на базі КНП “Консультативно-діагностичного центру Дніпровського району м. Києва» організовано навчальний центр, в  якому працівники отримують навички роботи в інформаційних системах з е-Рецепту, реєстрації лікарів та пацієнтів в еХелс МОЗ, запису на прийом, роботі з електронною карткою пацієнта, та інших.

Для  управляння охорони здоров’я система  надає інструменти для ефективного управляння державними коштами. Вона дозволяє вести моніторинг споживання лікарських засобів на районному та міському рівні, а також  вчасно робити перерозподіл бюджетних коштів за районами, економію часу на обробку статистики,  мінімізацію випадків відпуску за пільговими рецептами з порушенням вимог програми.

У системі «Електронний рецепт «Медстар»»   використовується електронний реєстр пільгових ліків на базі унікального коду лікарських засобів, розробленого для Державної Службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Він гарантує достовірну, оновлену, повну інформацію та має свій унікальний ідентифікатор кожної речовини, дозування та інших важливих параметрів, що має започаткувати єдиний стандарт маркування лікарських засобів в Україні.

За окремим протоколом (API) лікувальні та аптечні заклади можуть здійснювати автоматизований обмін даними, використовувати коди ЛЗ для власного товарно-матеріального обліку та інших потреб.

Система надає доступ до даних призначень лікарям, фармацевтам, розпорядникам і при цьому захищена від проникнення сторонніх осіб.

Використання системи дозволяє знизити частоту помилок провізора під час відпуску препаратів і обліку рецептів,  полегшити координацію між лікарем і фармацевтом,  полегшує та автоматизує звітність аптеки перед розпорядником коштів, надає можливість аналізу наявності пільгових ліків у аптеках, планування аптеками своєї діяльності.

У майбутньому система забезпечить для пацієнтів пошук за номером рецепту через сайт та мобільний додаток найближчих аптек, у яких є в наявності потрібні ліки. Також завдяки цій системі можуть бути опрацьовані  всі програми з реімбурсації  медикаментів – як державні так і місцеві.

Впровадження інформаційної системи «Електронний рецепт «Медстар»» має значно підвищити ефективність державної програми «Доступні Ліки» та розширити коло її учасників.

Читати більше:

У Києві презентовано електронну систему контролю рецептів за програмою «Доступні ліки»

 

Similar Posts