Електронний рецепт

Автоматизація призначень відповідно до клінічних протоколів

На заміну традиційному виписування рецептів на паперових бланках приходить використання системи електронних рецептів (electronic prescribing, e-Rx), що передбачає створення і пересилку медичних призначень за допомогою комп’ютера і мережі інтернет. Система надає доступ до даних призначень лікаря, фармацевта, медсестри або особам, які здійснюють догляд за хворим; і при цьому захищена від проникнення сторонніх осіб. Використання системи електронних рецептів дозволяє знизити частоту помилок при призначенні медикаментозної терапії, полегшує координацію між лікарем і фармацевтом.

Пацієнту надані можливості:

 • подивитися список ліків в рецепті
 • підібрати аналоги, побачити список заблокованих, з якими взаємодія протипоказано
 • відправити доступ до даних рецепта третій стороні
  через персональну медичну карту
 • передавати дані про споживання ЛЗ
2017-07-06

Модуль виписки рецепта дозволяє лікарю уникнути ризиків помилок в написанні латинських назв МНН і проблем з розпізнаванням почерку лікаря провізором.

Також система дозволяє лікарю підібрати лікарський засіб за діагнозом пацієнта і з урахуванням взаємодії з іншими препаратами.

2017-07-06 (1)

Система електронних рецептів дозволяє вести облік рецептів по всьому ланцюжку його життєвого циклу:

 • Виписка рецепта
 • Погашення рецепта (реалізація ліків)
 • Споживання ліків
 • Створення звітів
 • Формування аналітики

Реєстрація рецепта, облік реалізації в аптеці

Модуль обліку реалізації рецепта дозволяє аптеці внести дані про погашення рецепта і на основі цих даних сформувати звіт по реалізованим рецептами в розрізі МНН, АТХ, ЛПУ, демографічних даних.

У разі якщо електронний рецепт не створювався, співробітник аптеки може зареєструвати рецепт в регіональній системі рецептів і поставити позначку про реалізацію. Внесення всіх рецептів в систему дозволяє автоматизувати звітність для районних департаментів охорони здоров’я і знижує ризики помилок у звітності, прискорюючи відшкодування витрат аптеки місцевими бюджетами.

Модуль аналітики для учасників системи охорони здоров’я України

Аналітичний модуль системи обліку електронних рецептів дозволяє виконувати аналітику на національному та регіональному рівні, за допомогою якої прогнозувати епідеміологічні ситуації, планувати споживання ЛЗ в майбутніх періодах, виконувати інші завдання аналітики в розрізі нозологій, фармакологічних характеристик, демографічних даних пацієнтів.