10 ізраїльських інновацій для діабетиків

 

Вчені Ізраїлю в останні кілька років досягли великих успіхів у створенні різного роду систем для контролю діабету і його лікування, в тому числі і розробивши перший в світі комерційний неінвазивний глюкометр. З деякими іншими, не менш цікавими системами ми хочемо вас познайомити.

  1. Oramed Pharmaceuticals

Ця компанія розробила інсулінові капсули для орального застосування, які можуть революціонізувати лікування діабету 1 і 2 типів. В даний час інсулін вводять в організм виключно за допомогою ін’єкцій.

Зараз компанія завершила ряд випробувань в рамках 2 фази клінічного тестування і вже найближчим часом повинна отримати дозвіл на використання від американського FDA (U.S. Food and Drug Administration, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів).

  1. Dario Health

Компанія створила персоналізований мініатюрний глюкометр типу “все-в-одному”, який спільно з мобільним додаток дозволяє в реальному часі відстежувати дані цукру в крові і контролювати лікування діабету. Зовсім недавно фірма отримала офіційний дозвіл від європейських регулюючих органів (CE Mark) для своєї Dario Blood Glucose Monitoring System, що працює на базі смартфона Apple, яка зараз виходить на ринок, починаючи з Великобританії. Аналогічний процес узгодження зараз йде в США, Канаді та Австралії.

Нова платформа компанії Dario Engage допомагає лікарям у всіх аспектах залучення пацієнтів-діабетиків до участі в лікуванні, включаючи їх реєстрацію, навчання і поточні комунікації.

  1. Betalin Therapeutics

Betalin розробила імплантуються мініатюрну штучну підшлункову залозу, яка складається з природного мікро-каркаса (основи) і всіх клітинних компонентів, присутніх у людській підшлунковій залозі. Ці клітини відновлюють внутрішню здатність тіла відтворення інсуліну відповідно до рівня цукру в крові. Діабетик після імплантації такої мікросистеми більш не потребує контролі свого рівня цукру.

Проведені дослідження на мишах показали, що приблизно 70% мишей з імплантованим продуктом Betalin більше не потребували ін’єкцій інсуліну протягом навіть тривалого періоду часу (90 днів після імплантації).

  1. GlucoTrak

Ізраїльська фірма Integrity Applications розробила ще один неінвазивний глюкометр, який отримав назву GlucoTrack. Це пристрій, що трохи нагадує пульсоксиметр своїм датчиком, який встановлюється на мочці вуха. Для вимірювання рівня цукру він використовує відразу три різних технології – ультразвукове і електромагнітне випромінювання, а також дані контролю температури для того, щоб виміряти рівень цукру в крові, що проходить через мочку. Вся інформація відправляється в схожий на смартфон прилад, який дозволяє переглянути поточний результат. Для людей, які мають проблеми із зором, пристрій може озвучувати результат вимірювання.

В даний час цей пристрій вже можна купити в декількох європейських країнах, Кореї та Ізраїлі.

  1. Sweetch

Це програма, яка зараз тестується в найбільшому американському медичному центрі імені Джона Хопкінса, здатне прогнозувати для конкретної людини ризик захворювання на діабет і пропонує користувачеві довготривалі поведінкові зміни, які дозволяють запобігти ризику захворювання. Це легко масштабована платформа, призначена для використання в якості системи передбачення клінічного результату, а також для організації програми персоналізованих, заснованих на реальних даних, заходи щодо запобігання захворювання.

Алгоритм програми розроблений таким чином, щоб допомагати користувачам застосовувати основні положення американської Програми профілактики діабету, учасникам якої в США з недавнього часу почали відшкодовуватися витрати страховими організаціями Medicare і Medicaid. У програму включені рекомендації по клінічно перевіреним дієт і режиму вправ, що дозволяє користувачам змінити свій стиль життя на більш здоровий.

  1. Insulog

Діабетики, які використовують інсулінову ручку для ін’єкцій собі інсуліну, повинні піклуватися про те, щоб впорснути необхідну дозу інсуліну вчасно. Компанія Insulog розробила пристрій, який допомагає пацієнтам контролювати свої ін’єкції інсуліну і може використовуватися з більшістю типів одноразових інсулінових ручок. Цей мініатюрний прилад забезпечений сенсорами, які відстежують вібрації ручки і скидаються кожен раз, коли проводиться ін’єкція, вважаючи таким чином дози. Вбудований алгоритм аналізує кліки ручки, записує кількість уколів і пересилає інформацію в додаток на смартфоні. Це дозволяє користувачеві бачити всю історію ін’єкцій і спільно використовувати цю інформацію зі своїм лікарем. Пристрій обіцяють скоро вивести на ринок і спочатку воно буде продаватися тільки в Ізраїлі.

  1. DreaMed Diabetes 

Ця компанія має два інноваційні продукти – технологію підтримки прийняття рішень для оптимізації і тонкої настройки індивідуального плану лікування для діабетиків і систему типу штучна підшлункова залоза Glucositter.  Остання вже має дозвіл для продажу на території Європи. При інтеграції з інсулінової помпою Glucositter забезпечує цілодобовий моніторинг рівня цукру і точний розрахунок в реальному часі необхідного рівня інсуліну. В даний час ця система вже інтегрована з інсулінової помпою Medtronic.

  1. Nutrino Health 

Компанія розробила додаток, яка створює індивідуальний профіль харчування FoodPrint, використовуючи дані, отримані з медичних і носяться пристроїв користувача, трекерів і сенсорів, а також інших джерел інформації про користувача. З огляду на все персональні параметри, такі як алергії, переваги в їжі, система формує меню і харчування, які адаптовані для користувача. Воно допомагає діабетикові зрозуміти, як їжа впливає на його рівень цукру в крові.

Безкоштовна версія цього додатка дозволяє користувачу записувати дані про їжу, вправах, ліках та контролювати ці вимірювання відповідно до цілей, смаковими уподобаннями і дієтою. Користувачі також отримують доступ до щоденних персоналізованих радам, що стосуються здоров’я. Преміальна версія додатка включає в себе персональний планувальник харчування, індивідуальні опції меню, повномасштабний браузер рецептів, поради з пошуку ресторанів зі здоровою їжею поблизу.

  1. DayTwo

Вирішення цієї компанії використовує висновки, отримані шляхом оцінки мікробіома користувача, для визначення дієти для нього з метою запобігання захворювання на діабет. Користувач отримує набір для забору калу на аналіз і відправляє його в компанію. DayTwo секвеніруют ДНК мікробіома вмісту кишечника, аналізуючи склад і різноманітність мікробіома кишечника. Отримана персоналізована інформація використовується у відповідній програмі, яке пропонує вибір продуктів, заснований на даних мікробіома. Рішення компанії засноване на п’ятирічному дослідженні, що проводилося в Інституті науки Вейцманом в Ізраїлі.

В даний час це додаток тестується в ряді найбільших американських клінік, при цьому воно вже комерційно доступне в Ізраїлі і США.

  1. Super enzyme

Дослідники з університету Бен-Гуріона змогли розробити і створити “супер-фермент”, який здатний зробити вимірювання рівня цукру в крові істотно більш простими і більш точними, ніж використовуваний сьогодні метод, який полягає в змішуванні білка з краплею крові з метою ініціації хімічної реакції.

Similar Posts