5 порад для планування робочого часу лікаря

Всі ми знаємо, що тайм-менеджмент – це ефективне планування свого часу, в тому числі і робочого, а також правильне розміщення пріоритетів і контроль над виконанням наміченого. Контроль над своїм часом – одна з важливих проблем зайнятих людей, в тому числі і лікарів, тому на неї важливо звертати увагу.
Постійний стрес, викликаний браком часу, не піде на користь як медику, так і його пацієнтам. Крім того, він знижує продуктивність фахівця. А це може вплинути на якість послуг, що надаються.
Більшість людей не навчені управляти своїм часом. Як же правильно його організувати лікаря? Два важливих моменти – це грамотне планування власного робочого часу і раціональний розподіл обов’язків між співробітниками. Приблизно раз на місяць важливо аналізувати, наскільки ефективно використовується свого часу і час співробітників.
Що ж ще потрібно зробити, щоб навчитися планувати свій час?
Потрібно скласти план робочого дня. Лікар може чітко обмежити години прийому, консультацій, час, витрачений на навчання і самовдосконалення. Головне, не відходити від складеного графіка. У перший час – це складно. Але з часом, приходить розуміння, що, дотримуючись часових меж, можна більше встигнути.
Плануючи свій день потрібно передбачити виникнення непередбачених ситуацій – занадто складний пацієнт, на якого буде потрібно більше часу, більше запитань від студентів на консультаціях, робоча нарада.
Використовувати планнер. Це може бути як програма на смартфоні, так і паперовий варіант. Коли ми бачимо перед собою наш розклад – ми більш скрупульозно ставимося до його виконання.
Введення в сучасну медицину електронного запису до лікаря – благо, яке важливо використовувати при плануванні свого робочого дня. Завдяки такій опції, лікар точно знає, скільки пацієнтів потрібно вжити і скільки на це піде часу.
Заздалегідь спланувати, скільки слід приділяти часу адміністративній роботі або делегувати її, якщо це можливо. І питання не в тому, що решта персоналу буде робити її за лікаря. Цілком ймовірно, що у кого-то таке завдання займе набагато менше часу, а лікар зможе зайнятися безпосередньо лікуванням пацієнтів.
Що дає грамотний тайм-менеджмент?
- Можливість бачити загальну картину і відчувати себе більш цілісно.
- Грамотно розставляти пріоритети.
- Уникати стресів.
- Підвищити свій потенціал.
- Домагатися великих результатів.
Можливо спланувати свій час дає лікаря усвідомлення, що він не тільки медик, а й особистість зі своїми захопленнями, інтересами, потребами. Як і кожній людині, медику необхідно знайти час на відновлення, на релаксацію, на сім’ю. Існує думка, що незалежно від годин прийому – лікарем ти є цілодобово, що призводить до ще більшого стресу. Використання сучасних методів планування призведе до зростання особистої ефективності лікаря, до максимізації можливостей, вирішення складніших завдань.
Ефективний лікар – це єдина надія пацієнта. Будьте ефективними!