Майбутнє-сьогодні: сучасні можливості телемедицини

Коли в 1969 році, Ніл Армстронг і решта екіпажу «Аполлона-11» висадилися на Місяць, астронавти носили пристрої з датчиками, які передавали інформацію про параметри здоров’я на Землю, в НАСА. Це дозволяло медикам контролювати здоров’я астронавтів на іншій планеті.

Це приклад використання телемедичних технологій. У наш час телемедицина займає своє місце в охороні здоров’я, змінюючи життя людей, надаючи медикам ще один канал зв’язку для медичної допомоги.

 

Телемедицина – можливість вибору

 

 

Телемедицина дає пацієнтам можливість вибору каналу зв’язку. Телемедицина використовує комп’ютери, телефони і мобільні пристрої для дистанційної передачі медичної інформації як від пацієнта до лікаря, так і від лікаря – пацієнту. Завдяки технічним засобам, отримати відповідь лікаря на своє питання, ви можете в домашньому відеочаті, по електронній пошті або в текстовому режимі. Не залишаючи своєї оселі, можна отримати думку лікаря щодо лікування хронічних хвороб, таких як діабет або серцева недостатність.

 

Застосування і послуги телемедицина

 

 

Застосування телемедицини можна розділити на 2 основних типа, в залежності від термінів передачі інформації та взаємодії між учасниками процесу.

 

Асинхронна телемедицина

Використовує обмін попередньо записаних даних між двома або більше особами в різний час. Наприклад, пацієнт або медичний працівник відправляє лікарю-експерту по електронній пошті опис медичного випадку, після чого лікар відправляє назад по електронній пошті свою думку з приводу діагнозу та рекомендацій щодо лікування.

 

Синхронна телемедицина

Відбувається в реальному часі і вимагає одночасної присутності лікаря та пацієнта в ході інтерактивного обміну інформацією, наприклад, як у випадку проведення відеоконференції.

В обох типах телемедицини, синхронної і асинхронної, відповідна інформація може передаватися в різних формах, таких як текст, аудіо, відео або зображення. Ці два основні підходи до телемедицини застосовуються в широкому спектрі послуг в різних умовах, включаючи теледерматологію, телепатологію і телерадіології. Крім того, біометричні вимірювальні пристрої, такі як пристрої моніторингу частоти серцевих скорочень, артеріального тиску і рівня глюкози в крові все частіше використовуються для віддаленого спостереження та лікування хворих з гострими і хронічними захворюваннями. Деякі експерти пророкують, що телемедицина приведе до глибокої зміни способів надання медичних послуг.

 

 

Перспективи

 

Телемедицина має великий потенціал для зниження невизначеності діагнозів, а також поліпшення методів клінічного управління і надання медичних послуг в усьому світі шляхом підвищення доступності, якості, дієвості лікування і економічної ефективності. Зокрема, телемедицина може бути дуже корисною для віддалених і сільських районів з низькою доступністю медичних послуг і браком персоналу, оскільки вона здатна долати територіальні і тимчасові бар’єри між медичними працівниками та пацієнтами.

– технологія телемедицини дозволяє медичним працівникам розвивати свої технологічні навички, які потім можна застосувати в інших контекстах;

– підключення за допомогою телемедицини декількох віддалених об’єктів до загальної мережі може виявитися більш рентабельним способом надання медичної допомоги в порівнянні з будівництвом нових об’єктів і наймом лікарів.

– телемедицина має великий потенціал і може застосовуватися при стихійних лихах, коли телекомунікаційні технології можуть забезпечити зв’язок між фахівцями в травматологічних центрах і їх колегами на місцях.

– ще одна додаткова можливість телемедицини, яка буде дуже корисна, – можливість організувати збір даних про пацієнтів. Телемедичні інструменти і технології можуть допомогти епідеміологічному нагляду більш ефективно виявляти і відстежувати проблеми і тенденції громадської охорони здоров’я. Наявність коштів для відстеження цієї інформації дозволяє проводити моніторинг поширення захворювання і забезпечити оперативний зв’язок для планування і мобілізації груп вакцинації.

В Україні прикладом телемедицини служить розробка компанії «Медстар Солюшенс» – Telemed 24.

За допомогою цього порталу телемедицини можна отримувати телемедичні консультації, а робота лікаря стає набагато зручнішою, адже в розробці присутня електронна карта пацієнта, домашні телеконсультації, телеметрія.  Більш детально ознайомитися з Telemed 24 можна за посиланням: https://telemed24.net/ або зателефонувати / написати нам: +38 (057) 714-00-80, +38 (057) 719-21-37 / оffice@medstar.ua

 

Джерела: allinsurance.kz, telemedicina.ru, medstar.ua

Similar Posts