Найбільш багатообіцяючі медичні технології 2017 року

Топ 5 інновацій в медицині за 2017 рік

1. Хворі на діабет зможуть жити повноцінним життям

У минулому році в США була схвалена перша в світі штучна підшлункова залоза. Такий пристрій забезпечує контроль над рівнем цукру в крові і автоматично вводить інсулін. Фактично, штучна підшлункова залоза робить те ж саме, що і звичайний орган людини. При цьому пацієнти, хворі на діабет, продовжують жити стабільною і комфортним життям. Очікується, що в 2017 році цей новий спосіб контролю над діабетом буде впроваджуватися в медицину багатьох країн.
До слова, зовсім недавно компанія Google запатентувала унікальне технологічне рішення – контактні лінзи, що вимірюють рівень глюкози в крові через сльозу. Дану розробку Google планує реалізовувати в партнерстві з фармацевтичною компанією Novartis.

2. Персоналізована медицина в області онкології

Персоналізована онкологія – новий етап боротьби з одним з найпоширеніших захворювань останніх 50 років. Основна медицина націлена на те, щоб використовувати рак-геноміку для лікування захворювання. Метод полягає в наданні інформації про можливості лікування раку за певним пацієнту на основі його ДНК-тестів. Якщо в 2016 році відкриттям стала рідка біопсія, то персоналізована медицина поміняє всю стару модель лікування.

3. У крісло водія почнуть впроваджувати датчики здоров’я

Сьогодні виробники автомобілів обладнають їх безліччю датчиків. Оскільки в них ми проводимо багато свого часу Uber, Volvo або Tesla почнуть впроваджувати датчики здоров’я в місце водія. Таке ноу-хау позиціонують як прояв турботи про водія і його пасажирів.

4. CRISPR: новий метод редагування генома. Початок випробувань за участю людини

Кожне десятиліття з’являється кілька нових революційних ідей в медицині і фармацевтиці. Інноваційний метод CRISPR по редагуванню генома можна віднести до таких. Дослідники раніше використовували редагування генів для виведення комарів, які практично повністю стійкі до викликає малярію паразита. Тепер прийшов час людини. Вчені вважають, що медичне редагування генів допоможе налагодити роботу імунної системи людини. У 2017 році розпочнуться перші клінічні випробування в цій галузі вже за участю людини.

5. Хірургічний робот від Google і Johnson & Johnson буде конкурувати з daVinci

Хірургічні роботи можуть змінити роботу хірургів в майбутньому. Одним з кращих прикладів в медичній робототехніки є хірургічна система да Вінчі. Вона оснащена поліпшеною системою бачення з високою роздільною здатністю 3D і крихітними інструментами, які згинаються і обертаються набагато швидше і більше, ніж людська рука. За допомогою хірургічної системи da Vinci хірурги проходять крізь кілька дуже маленьких розрізів. Хірург постійно контролює роботизовану систему на всі 100%.
Нещодавно компанія Google також оголосила про початок роботи з фармацевтичним гігантом Johnson & Johnson зі створення нової хірургічної роботизованої системи. Технічна експертиза Google з досвідом J & J в галузі охорони здоров’я може виявитися комбінацією джекпотів: у daVinci нарешті є з’явитися конкурент. Це, безумовно, надасть додаткового імпульсу індустрії хірургічних роботів.

Similar Posts