Навіщо громаді електронна медицина

Основна мета децентралізації в Україні — надати місцевим громадам повноваження для прийняття стратегічних рішень щодо розвитку місцевості та створити для мешканців комфортні умови життя. Відтак, влада на місцях отримала ще більше інструментів для забезпечення добробуту.
Для будь-якої громади першочерговим завданням має бути створення якісної і доступної медицини, адже жителі довіряють лікарям найцінніше — власне здоров’я та життя. В першу чергу, цей пріоритет треба реалізувати на первинній ланці, адже на цьому рівні відбувається 80% всіх звернень за медичною допомогою.
Найчастіше, зміни (до чого б вони не вели) лякають людей. Особливо, якщо мова йде про такі важливі питання, як охорона здоров’я. В рамках медичної реформи, українці вже обрали сімейних лікарів і тому мають відчути ефект трансформації системи. Якщо зміни будуть позитивно сприйняті та якісно реалізовані на місцях, люди їх теж залюбки приймуть.
Кожен керівник громади має усвідомити, що медична реформа – це не тільки ремонт амбулаторій та ФАПів, а кардинальна зміна умов надання медичної допомоги. І нехай нерідко доводиться стикатися із недовірою людей, вкрай необхідно бути відкритими для того, щоб кожен бажаючий міг поставити ті запитання, які його хвилюють, і отримати професійні відповіді. Цих цілей можна досягнути створенням зручної інфраструктури в медицині, а саме — діджиталізувати галузь безпосередньо в громаді. До речі, це позитивний крок не тільки для людей, а й для влади на місцях.
Сьогодні #digital не тільки інтегрується в традиційну охорону здоров’я, а й створює нові можливості для більш персоналізованого догляду за пацієнтами. Такий підхід здатен підвищити рівень громадського здоров’я та створити позитивні настрої у населення. Мова йде саме про впровадження “електронної черги” в лікарнях, забезпечення мешканців доступом до амбулаторної картки в електронному вигляді, можливістю дистанційної діагностики стану здоров’я та проведенням онлайн-консультацій лікарів. Ці та інші опції втілено в єдиному мобільному додатку Medcard24. Означеними можливостями вже успішно користуються громади Полтавщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Київщини та інших областей.
Варто відзначити, що охорона здоров’я в Україні вже стрімко діджиталізується, і галузь отримує доступ до постійно зростаючих джерел даних. Для територіальних громад це чудова можливість навчитись керувати пацієнтопотоками серед мережі медичних закладів та контролювати доцільність співфінансування цієї сфери з місцевих бюджетів. Крім того, розвиток медичної допомоги на місцях є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу та раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи галузі охорони здоров’я.
Ні для кого не секрет, що у міського голови є багато напрямків, які потрібно розвивати. Проте саме там, де керівник громади розуміє, що медицина має ключове значення, і вміє знайти порозуміння з медпрацівниками та менеджерами медичних закладів – успіх в цьому напрямку гарантовано. За владою — лише прийняти рішення про інтеграцію означених можливостей в медичний простір громади. Долучайте Вашу громаду до Medcard24!