Обережно: шахраї!

 

Нещодавно мешканці Мелітополя подзвонив невідомий, який представився “тимчасовим сімейним лікарем”. Сказав, що їй потрібно тимчасово перереєструватись до іншого фахівця. Для цього попросив назвати чотири цифри з коду авторизації, який прийшов жінці по СМС при реєстрації в єдиній системі Еhealth EZdorovya. Оскільки при підписанні декларації дійсно використовуються чотиризначні коди, недоброго городянка не запідозрила та назвала цифри. Чоловік подякував і відключився. Жінка ж залишилася в легкому здивуванні, адже їхня сім’я добре знає медсестру, а про про перереєстрацію не попереджала. Порадившись з матір’ю, жінка спробувала передзвонити на номер, з якого телефонував «лікар», але він уже був «відключений».

Тоді ж жінка зателефонувала знайомій медичній сестрі — в ході розмови з’ясувала, що ніякої перереєстрації наразі не проводиться, тимчасових сімейних лікарів не існує, а СМС при реєстрації декларації приходить не зі звичайного телефонного номера, як було в цьому випадку, а з eHealth (у повідомленні це вказується, як і призначення коду).

Після розмови з медсестрою, жінка терміново звернулась в банк, аби заблокувати свою карту. Встигла в останній момент, через хвилину її телефон був заблокований. Підозрює, що отримавши від неї код, шахраї прив’язали свій номер до її телефону і отримали доступ до банківського онлайн-сервісу. Якби не блокування карти, вони могли б віддалено перевести з її рахунку гроші.

❗️Що варто знати, аби не потрапити на гачок шахраїв та не опинитись в подібній ситруації?❗️

📌 справжні лікарі не телефонують пацієнтам, з метою дізнатися будь-який код
📌 код є лише методом аутентифікації в системі
📌 дані з eHealth нікуди не зникають, тому зловмисники не можуть маніпулювати їх “відновленням”

“Шахрайству в сфері охорони здоров’я немає місця — це чітка позиція нашої компанії. Дуже прикро, що шахраї знаходять все більше спобів вилучення коштів громадян обманним шляхом. Сподіваємось, що правоохоронці відреагують на ці випадки та знайдуть зловмисників.

Компанія Medstar Solutions LLC, як розробник медичної інформаційної системи “РІМС “Медстар”, а також порталу та мобільного додатку MedCard24 гарантує захист даних, які вносяться до електронної системи охорони здоров’я за допомогою наших сервісів, завдяки наявності сертифікату КСЗІ.

Звертаю увагу лікарів та пацієнтів — реєстрація в eHealth та будь-які інші види взаємодії з системою охорони здоров’я відбуваються виключно за особистої присутності пацієнта в лікувальному закладі. В жодному разі не передавайте третім особам паролі та коди, отримавши які, можливо отримати доступ до персональних даних.” – закликав Генеральний директор Medstar Solutions LLC Сергей Куцевляк (Sergei Kutsevlyak).

Користувачі мобільного додатку MedCard24 можуть легко перевірити, з яким саме лікарем вони підписали декларацію. ПІБ сімейного лікаря/терапевта/педіатра можна побачити під Вашим номером телефону.

Similar Posts