Осіння депресія: симптоми, лікування та профілактика

Короткий сонячний день, похмура погода і скорочення кількості вітамінів можуть спровокувати виникнення сезонної депресії.
Восени і особливо взимку, разом з холодами і снігом приходить і сезонна хандра. Давайте з’ясуємо, що означає поняття осіння депресія і як боротися з цим станом.
В першу чергу, сезонна депресія – це нестійкий психоемоційний стан, який не є тяжким захворюванням, але все ж вимагає своєчасного втручання.
Розпізнати симптоми цього стану досить легко. Ось деякі з них:
 
– апатичний настрій;
– втома, яка поступово стає хронічною (відпочинок не усуває проблему, стан “розбитості” зберігається навіть після сну);
– відчуття нудьги;
– проблеми зі сном (у тому числі, часті пробудження вночі і пізніше засипання);
– образливість;
– сильні головні болі;
– відсутність здорового апетиту;
– судоми в м’язах і безпричинні больові відчуття у всьому тілі;
– порушення в роботі шлунку і шлункового тракту;
– різкі напади гніву і дратівливості.
 
Пошук у себе цих симптомів дозволяє зробити невеликий тест на депресію. Так, наявність хоча б двох-трьох з перерахованих станів вказує на серйозний психічний розлад, позбутися якого самостійно, на жаль, не вийде.
Як дати відсіч осінній депресії: поради
Для тих, хто з настанням холодів починає замислюватися над тим, як впоратися з нудьгою, ми наводимо кілька дієвих рекомендацій:
 
– в першу чергу, не варто чекати приходу осінньої пори і сезонної депресії.
– оточуйте себе яскравими предметами і деталями гардеробу. Ніщо так не піднімає настрій, як легка шаль кольору фуксії або червоні човники на шпильці. Це особливо актуально, якщо розглядати осінню депресія у жінок.
– якщо ви повністю занурені в робочі будні, обов’язково знаходите час для розслаблення і зміни обстановки. Гарний настрій легко може “вбити” рутина, тому дозволяйте яскравим подій входити у ваше життя!
– не витрачайте вільний час даремно. Якщо у вас не буде великої кількості часу, шанси на появу депресії сходять до нуля. Проводьте багато часу на відкритому повітрі, сходіть в спортзал, запишіться в басейн, побродіть по затишних вуличках вашого міста.
– змініть обстановку навколо себе. Наприклад, зробіть перестановку в квартирі або заплануйте  глобальний ремонт. При цьому, головне – включати максимум фантазії і творити, не замислюючись. Отримуйте задоволення від процесу, тоді результат вас точно не розчарує.
– осіння депресія, симптоми якої виявляються досить помітно, можна побороти за допомогою прийому вітамінів і переходу на правильне харчування. Зробіть акцент на вживання в їжу продуктів, що містять вітаміни групи В.
– рушайте в невелику подорож. Доведено – знайомство з новою культурою або країною допомагає позбутися поганих думок, і покращує настрій.
Побувайте в тих місцях, які давно мріяли відвідати, виберіть цікавий маршрут самостійно або зверніться до туроператора.
 
Тепер ви знаєте, що собою являє осіння депресія і що робити для того, щоб від неї позбутися. Психологи рекомєндують не закриватися в собі, а навпаки – бути відкритими до спілкування. Спільні прогулянки з друзями і близькими обов’язково піднімуть настрій, і всі ознаки нудьги відійдуть на задній план.
Джерело: https://styler.rbc.ua

Similar Posts