Революційна технологія 3D-друку людських органів

Компания-стартап Prellis Biologics винайшла нову методику створення т.н. «життєздатних» людских органів, використовуючи майже миттевий 3D-друк. Подібна технологія, якщо вона пройде необхідні випробування, стане просто подарунком для лікарень та клініки, які мають довгий список пацієнтів, що очікують донорських органів.
Як кажуть фахівці компанії, їм вдалося обійти найголовніше запобігання створенню в лабораторних умовах функціонуючих людських тканин — неможливость створення мікроциркуляторної частини кровоносної системи. Без цієї складної системи найменших судин, капіллярів, артеріол і венул, необхідних для доставки живильних речовин і кисню в клітки, ніякий орган не в змозі вижити.

За словами голови Prellis Biologics Мелании Матеу:
“Компанія планує створити технологію, яка дозволить друкувати людські органи та забезпечити людей довготривалим рішенням їх складних медичних проблем. Ми сподіваємося, що наша технологія дуже скоро знайде своє застосування для розробки нових ліків, людських антитіл і виробництва людських органів для трансплантації.”

До цього моменту печать людських органів була проблематичною саме через відсутность можливості створення мікросудинної системи. Максимум чого могли добитися вчені — це друкування тканин які не товщі грошової купюри. Prellis вирішує цю проблему, друкуючи перші «будівельні блоки» та «будівельні ліси», що включають мікроциркуляторну частину, для «побудови» робочих органів. При цьому, за словами розробників, швидкість 3D-друку у 100 разів вища порівняно з існуючими сьогодні аналогічними системами.

Компанія планує вивести цю технологію поетапно. Спочатку це будуть створені в лабораторії тканини, які будуть використовуватися фармацевтичними фірмами для виробництва антител для різних захворювань. Це дозволить істотно скоротити терміни та підвищити якість розробки, оскільки зараз для цих цілей використовуються тварини та подальше тестування на людях.

Перша людська тканина, яку буде друкувати Prellis Biologics для клінічних досліджень, це острови Лангерганса — накопичення ендокринних клітин панкрелкової системи, які виробляють інсулін.

Similar Posts