Щеплення від правця

Чому під час війни рекомендовано мати щеплення від правця?

Військові умови з обмеженим доступом до засобів гігієни, поранення, опіки, пролежні, відкриті рани та ін.- загрожують виникнинням правця. Це гостре інфікційне захворювання, особливістю якого є здатність існувати в безповітрянному середовищі. Основними резервуарами проживання збудника є організми теплокровних, а також грунт. Інкубаційний період може тривати від декількох днів до місяця, в середньому біля двох тижнів.

Правцева паличка виробляє сильнодіючу біологічну отруту екзотоксин (тетаноспазмин). Збудник проникає в організм людини через пошкоджені шкіряні покрови, далі з током крові потрапляє у спинний мозок вражаючи нервову систему. В першу чергу з’являються тупі болі в області рани, потім судорги жувальних м’язів, при зростанні сиптоматики можуть відзначатися порушення дихання та затримка сечі, посилюється потовиделення, підвищується температура та головний біль. Хвороба протікає вкрай важко, смертність становіть 70%

Тому, щоб запобігти тяжкому перебігу хвороби необхідно своєчасно проходити курс вакцинації та робити щеплення від правця.

Імунізація від правця (а з ним – і від дифтерії у складі комбінованої вакцини) здійснюється у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Імунітет не зберігається все життя, ревакцинація потрібна у 26, 36, 46, 56 і далі – кожні десять років.

Рекомендуємо перевірити свій вакцинальний статус. Якщо минуло понад 10 років з останнього щеплення проти правця, обов’язково зверніться до найближчої амбулаторії або до медичного працівника в центрі розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Вакцини від дифтерії та правця в державних закладах охорони здоров’я безоплатні.

Разом до перемоги!

Similar Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *