Штучний інтелект виявляє рак кишечника за 1 сек

Оптична діагностика колоректальних поліпів істотно підвищує ефективність колоноскопії, але висока точність діагностики при цьому все ще залишається важко досяжною для початківців лікарів. Сьогодні все більшої популярності набуває діагностика на основі аналізу медичних зображень з використанням програмних систем на базі штучного інтелекту, тому група японських дослідників вирішили застосувати цю технологію для діагностики і раку кишечника. І, зокрема, вирішили використовувати цю технологію при ендоцітоскопіі.

Ендоцітоскопія є одним з нових методів ендоскопічної діагностики, що забезпечує дослідження слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів і ряду інших порожнистих органів зі збільшенням до 1150 разів, що дозволяє оцінювати її тканинну і клітинну структуру безпосередньо в процесі ендоскопічного дослідження. Даний метод, поряд з конфокальної лазерної ендомікроскопіей, можна вважати прижиттєвим морфологічним дослідженням – «оптичної біопсією».

Розроблена японськими вченими програмна система забезпечила можливість what does trenbolone do ідентифікації менш, ніж за 1 секунду раку кишечника шляхом аналізу зображень поліпів, отриманих при колоноскопії. Система порівнює збільшені зображення колоректальних поліпів з 30 000 аналогічних ендоцітоскопіческіх зображень. В процесі тестування дослідники проаналізували близько 200 поліпів у 123 пацієнтів, досягнувши при цьому точності постановки діагнозу в 89%.

Робота системи порівнювалася з показниками контрольної групи, в яку входили три експерта і десять звичайних лікарів з трьох країн. При цьому результати роботи алгоритму штучного інтелекту значно перевершували показники звичайних лікарів (точність 73%) і приблизно відповідали результатами діагностики експертів (точність 90%).

Надалі вчені збираються сфокусуватися на створенні системи, яка буде автоматично виявляти поліпи і проводити їх оцінку.

Similar Posts