Як уберегти себе восени від вірусів

Ми знаємо, що осінь вже піходить к кінцю, але мінливість осінньої погоди часто стає причиною збоїв в роботі організму людини. За статистикою, саме з початком перших осінніх холодів починає слабшати наш імунітет. Ложку дьогтю додає і сухе повітря в опалювальних приміщеннях. Слизові оболонки перестають нормально функціонувати, а це – додатковий шанс для вірусів. Звідси і ризик захворіти на ангіну, ГРВІ, а то і на грип.

З цього виходить перша порада, як захиститися від вірусів восени – стежити за станом своєї слизової оболонки носа. Вона – захисний бар’єр, який заважає вірусам проникати в організм. Щоб слизова оболонка носа виконувала свої захисні функції, необхідно стежити за її станом – промивати ніс, дотримуватися правил гігієни, регулярно провітрювати приміщення.

Важлива ознака, що зі слизової не все гаразд – нежить (якщо він не алергічного характеру). При перших же симптомах потрібно вжити заходів по відновленню нормальної функціональності слизової і зміцнити організм зсередини.

Перша порада, який допоможе протистояти вірусам – медикаментозна профілактика. Але призначати її повинен тільки лікар. Беручи противірусні препарати, які Вам просто сподобалися назвою / упаковкою або «подруга порадила» Ви можете завдати шкоди організму і знизити імунітет. Тому вибір препарату надайте лікаря.

Друга порада – потрібно ввести в свій щоденний раціон продукти, багаті вітаміном С, наприклад, цитрусові, журавлину, ківі, квашену капусту. Також потрібно додати в раціон часник і цибулю, імбирний чай.

Третя порада – не пропускати обов’язкові для цієї пори року гігієнічні процедури, полоскання горла відваром ромашки або фурациліном. Особливо якщо Ви часто буваєте в громадських місцях. До речі, в період загострення вірусних захворювань потрібно якомога більше гуляти, але тільки не в громадських місцях. Краще – в парках, біля води, неспішно насолоджуючись красою природи.

Четверта порада, який ми не можемо не озвучити – якщо, на жаль, Ви відчули, що захворіли, обов’язково зверніться до лікаря. Не варто заглушати симптоми медикаментами. Краще провести кілька днів вдома і організувати правильне лікування. Так і хвороба пройде швидше і ризик ускладнень буде набагато нижче.

Similar Posts