Стартувала “друга хвиля” укладення договорів з медичними закладами первинної медичної допомоги

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) 25 липня оголосила “другу хвилю” підписання договорів з установами первинної медичної допомоги для переходу на новий механізм фінансування в рамках медреформи, повідомила прес-служба відомства.

“З 25 липня по 3 серпня медустанови можуть подати заяви про укладення договорів з Нацслужбою здоров’я. Таким чином, вони зможуть отримувати оплату за медичні послуги за принципом” гроші йдуть за пацієнтом “, – зазначено в повідомленні.

Термін подачі заяв закінчується о 18:00 3 серпня.

У службі також рекомендували установам подавати заяви до 31 липня, щоб в разі наявності помилок у медустанов залишився час до 3 серпня на їх виправлення. Договори між НСЗУ і медустановами, які виконали всі умови, будуть підписані до 15 серпня.

Для укладення договору з медичним закладом останнє повинно відповідати ряду вимог НСЗУ, зокрема, бути підключеним до електронної системи охорони здоров’я, оснащеним відповідно до вимог табеля оснащення, мати ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Як повідомлялося, з 1 липня 2018 року 152 заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови НСЗУ і підписали з нею договір, почали працювати за новим принципом фінансування – “гроші йдуть за пацієнтом”. Згідно з ним, пацієнт вибирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) в незалежності від місця прописки. Лікар, в свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларації. За оцінками Міністерства охорони здоров’я, створення конкуренції між медичними установами, а також лікарями, дозволить поліпшити якість медичних послуг і значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До нього застосовуються вікові коефіцієнти: за дитину до 5 років – 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років – 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років – 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років – 1,2 (444 грн), для людей старше 65 років – 2 (740 грн).

Медзаклади, які вже почали роботу за новим принципом за перший місяць сумарно отримали 244 млн грн.


Джерело: interfax.com.ua

Similar Posts