5 сфер медицини, які змінить 3D-друк

Технології 3D-друку – від точних моделей органів пацієнтів, які допомагають при підготовці до хірургічної операції до надрукованих людських тканин – вже сьогодні трансформують медицину. Дослідники австралійського Університету Мельбурна виділили 5 основних інноваційних зрушень в цій галузі.

1. Біопечать

Поки ми ще не вміємо друкувати повноцінні людські органи, але зможемо в недалекому майбутньому створювати тканини, здатні виконувати основні функції органів, вважає один з авторів дослідження, Джейсон Чуень.
Вчені вже використовують 3D-технології для друку органоїдів, що імітують органи в зменшеному масштабі.

2. Кілька таблеток в одній

Люди, які страждають від безлічі захворювань, особливо в літньому віці часто змушені приймати за день купу таблеток, але що якщо їх можна було б замінити однією? Чуень вважає, що за допомогою 3D-друку це можливо. У всіх діючих препаратів такої таблетки буде свого часу вивільнення.

3. Репетиції операції

Спостереження показали, що попереднє використання точних тривимірних моделей органів для репетиції хірургічних операцій знижує час процедури і нанесений пацієнтам побічний збиток, а також зменшує вартість операції.

4. Індивідуальні протези

Масове виробництво протезів піде в минуле, а на зміну їм прийдуть 3D-технології і можливість друкувати штучні тканини або кінцівки, точно відповідають потребам пацієнтів.

5. Виробництво на місцях

Склади, заповнені медикаментами, в майбутньому поступляться місцем цифровим файлам, які можна буде скачувати і друкувати на їх основі ліки і протези там, де є в них потреба, і тільки в потрібному обсязі. Це зажадає введення нових норм контролю за якістю та перегляду відповідальності виробника.

Similar Posts