IT-пріоритети для медичних систем в 2018 році в США

Згідно з даними опитування керівників IT-підрозділів медичних організацій в США, які провели Пітсбурзький Center for Connected Medicine і Health Management Academy, в майбутньому році найбільше їх буде турбувати поліпшення кібербезпеки. В опитуванні взяли участь IT-лідери понад 20 найбільших американських медичних систем.

Близько 92% опитаних повідомили, що вони планують підвищити витрати на технології, які поліпшать захищеність медичних систем. При цьому вони будуть практикувати дуже обережний підхід до впровадження таких технологій, як мобільні пристрої і штучний інтелект. Приблизно дві третини (63%) учасників опитування заявили, що вони будуть віпробувати системи на базі штучного інтелекту в 2018 році з низьким або дуже низьким пріоритетом.

За словами одного з CIO,

«Тонке налаштування системи електронних медичних карт має найголовніший пріоритет, як, втім, і забезпечення кібербезпеки. Ми не відносимо це до самих передових технологій, швидше за це підтримка існуючих систем.»

За словами учасників опитування, вони мають намір інвестувати ресурси в підрозділи, що працюють над захистом систем. 67% заявили, що вони планують найняти нових співробітників в ці підрозділи, а 42% мають намір розширити вплив IT в плануванні бізнес-процесів і розробці стратегії.

При цьому IT-лідери повідомили, що вони збираються розробляти проактивні заходи і запобігати кібератаки або витоку даних, замість того, щоб ліквідувати їх наслідки. 54% респондентів відзначили, що вони планують інвестувати в більш сучасні технології ідентифікації, включаючи системи оцінки ризиків і програми навчання співробітників. 50% мають намір інвестувати в програми захисту інформації та виявлення вторгнень.

Крім нерішучості щодо технологій штучного інтелекту, багато хто з опитаних керівників поки не визначилися щодо мобільних пристроїв і мобільних медичних програм. Більшість (88%) з них заявили, що портали для пацієнтів вже стали джерелом корисних даних, отриманих від пацієнтів, а 46% те ж саме сказали і про обладнання, призначеного для моніторингу пацієнтів в домашніх умовах.

Проте, 21% опитаних все ж згодні з тим, що мобільні додатки можуть надавати цінні дані, а 17% те ж саме сказали і про мобільні пристрої.

При цьому всі вони заявили, що вони відчувають потребу в отриманні і використанні даних пацієнтів. 54% організацій, які взяли участь в опитуванні, вже інтегрують дані, щогенеруються пацієнтами, в свої системи електронних медичних карт, а 33% – поки ні, але планують це зробити в наступному році.

Джерело: Fierce Healthcare

Similar Posts