Вітаємо з Днем медичного працівника!

16 червня 2019 року Україна відзначає День медичного працівника вже в 26 раз! Свято лікарів, медичних сестер, фельдшерів, санітарів та усіх фахівців, які працюють заради здоров ’я населення!

Історія свята

Професія медика є однією з найавторитетніших, найважливіших і найскладніших. В усьому світі медичних працівників в цей день шанують за те, що вони обрали для себе шлях гуманізму і самовідданого служіння. Від їхньої праці залежить найголовніше – життя і здоров’я громадян.

День Медичного працівника в нашій країні та ряді сусідніх держав відзначається ще з 1980 року. З моменту здобуття незалежності, перший президент України Леонід Кравчук закріпив визначну дату на державному рівні відповідним наказом № 281/94 в 1994 році.

Медичні кадри

“Надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. Клянусь.” Кожний лікар на початку своєї кар’єри промовив ці слова. Проте професійний шлях у всіх працівників цієї сфери розвивався по-різному. Одні присвятили життя лікуванню співгромадян, інші – або мігрували у пошуках кращого життя, або перекваліфікувались. Адже протягом багатьох років не мали ані необхідних умов праці, ані – гідної винагороди за неї.

Нажаль, офіційного обліку мігрантів за професіями в Україні немає. Експерти та ЗМІ називають різні цифри. За деякими даними загальна кількість трудових мігрантів лише у період 2015-2017 р. становить майже півмільйона. За неофіційною інформацією реальна кількість – набагато більша.

Через трудову міграцію або з інших причин (достовірно невідомо), але медичних працівників за останні 20 років стало вдвічі менше! І це факт. Згідно з відомостями Державної служби статистики станом на 2017 рік, в Україні зареєстровано 186 000 лікарів та 360 000 середнього медичного персоналу, в той час як у 1990 році – 227 000 та 607 000 відповідно.

Трансформація сфери охорони здоров’я

Ті медичні працівники, які все ж залишились в Україні, трансформують існуючу систему просто зараз. Однак зміни, що наразі відбуваються в сфері охорони здоров’я, на самому початку багатьом давались доволі складно. Незважаючи на те, що частині медиків первинної ланки комп’ютер довелось опановувати з нуля, менше, ніж за два роки вони продемонстрували рекордні результати. А значить довели, що прагнуть змін та морально готові до них.

Дані, наведені в.о міністра охорони здоров’я Уляною Супрун свідчать, що:

• До 2018 року документообіг та звітність в сфері охорони здоров’я велись виключно в паперовому варіанті. Медики були буквально перенавантажені заповненням різноманітних табелів та журналів, замість того, аби більше уваги приділяти пацієнтам. Так, менше, ніж за рік, рівень комп’ютеризації закладів «первинки» зріс з 3% до 97%, а кожен лікар, що працює в сімейній медицині, вільно володіє комп’ютером.
• Лікарі первинної ланки у тестовому режимі вже ведуть електронні медичні картки пацієнтів.
• Медичні препарати за програмою «Доступні ліки» виписують за електронним рецептом.
• Завдяки цьому, кожен українець може прослідкувати, куди пішли мільярди коштів платників податків.

eHealth та українські медики

eHealth – електронна система охорони здоров’я, що забезпечує обмін медичною інформацією та реалізацію програми медичних гарантій населення. Її впровадження в Україні дозволяє контролювати фінансові потоки, збирати інформацію та фіксувати дії медичних працівників.

Незважаючи на неоднозначне ставлення до створеної системи, вона вирішує ряд існуючих проблем, основна з яких – корупція. Завдяки тому, що лікарі поступово переходять з паперової документації на електронну, вся медична інформація зберігається упорядковано та системно, а дані – достовірні та верифіковані. Крім цього, електронна система допомагає слідкувати за ефективністю медичних закладів. До того ж, надання даних в електронну систему – обов’язкова умова отримання фінансування від НСЗУ.

Міністерство охорони здоров’я прагне, щоб до кінця 2023 року абсолютно всі рішення в системі охорони здоров’я ухвалювались виключно на основі електронних даних. Аби зробити її максимально зручною та прозорою, на громадське обговорення нещодавно було представлено Концепцію інформатизації охорони здоров’я – стратегічного плану розвитку eHealth.

МОЗ виділяє наступні принципи роботи системи:

• Кожен пацієнт отримає медичний ID – особистий номер, за яким будуть закріплені всі дані та зберігатимуться на хмарному сховищі.
• Лікар одразу вноситиме дані про пацієнта в електронну систему, що збереже його час. В майбутньому кожен пацієнт матиме доступ до інформації зі свого гаджету. За потреби всі необхідні відомості можна буде роздрукувати.
• Лікарю не треба буде заповнювати безліч форм: дані пацієнта підтягуватимуться автоматично. Це дозволить більше часу присвячувати лікувальному процесу.
• Всі дані зберігатимуться в безпеці.
• Інформація, яку збиратиме система, допоможе приймати правильні рішення щодо імунізації, а також дозволить аналізувати епідеміологічні тренди.

Нинішні реалії

Наразі Україна перебуває на стадії великої політичної активності. В інформаційний простір щодня потрапляють новини, що негативно впливають на сприйняття змін в сфері охорони здоров’я.
Незважаючи на нестабільну політичну ситуацію, медична реформа триватиме всупереч усьому, адже це закріплено відповідними законодавчими актами та постановами.
Ми закликаємо українських медиків не зважати на суперечливі обставини, та триматись існуючого курсу на вдосконалення сфери охорони здоров’я.

Секрет успішної практики

Як не втратити мотивацію бути гарним фахівцем та надавати якісні послуги? Відповідь – доброта! Науково доведено, що пацієнти скоріше одужують саме в добрих лікарів!

Американські вчені з Cooper University Health Care (університет в Нью-Джерсі) з’ясували, що пацієнти скоріше одужують в лікарів, які виявляють співчуття. Дослідники також дійшли висновку, що доброта і співчуття приносять користь й самим медпрацівникам! На їхню думку, такі фахівці сфери охорони здоров’я менше турбуються через робочі проблеми та не відчуваються виснаженими.

Науковці запевняють – поведінка медичного працівника суттєво позначається на тому, як пацієнт дотримується лікування. Коли лікарі щиро піклуються про пацієнтів, ті це відчувають та більш відповідально ставляться до лікування.

Незважаючи на внутрішньо-політичні чинники та зміну влади, компанія “Медстар Солюшенс” дотримується наданих гарантій перед своїми клієнтами – лікарями та медичними закладами всіх рівнів , тому продовжує бути лідером інформатизації України.

Ми, як і раніше, застосовуємо сучасні технології розробки наших електронних сервісів. Саме ми першими в Україні отримали сертифікат КСЗІ на власну хмарну платформу, і на даний час є одними з двох розробників МІСів в Україні, що захищають персональні дані пацієнтів належним чином.

Команда “Медстар Солюшенс” вітає всіх представників медичної галузі України. Всіх, хто щоденно вносить свій вклад у трансформацію сфери охорони здоров’я. Від щирого серця бажаємо доброти, гарного настрою, терпіння, гідної оплати праці та вдячних пацієнтів!

Якщо хочете отримувати наші матеріали на електронну пошту, заповніть форму:
[contact-form-7 404 "Не знайдено"]

Similar Posts