Мікроскоп, здатний поставити діагноз

Команда дослідників з навчальної лікарні Гарвардського університету (США) розробила мікроскоп з програмним забезпеченням на базі алгоритмів штучного інтелекту, який може діагностувати інфекцію в крові. Новий алгоритм здатний автоматично категоризувати 93% зразків без допомоги людей.

Розширення можливостей мікроскопа за рахунок використання технології машинного навчання треба було, щоб в майбутньому, після відходу на пенсію висококваліфікованих мікробіологів, які вже зараз в дефіциті, система охорони здоров’я не отримала “ще одну пробоїну”.

Вчені в своїй розробці використовували сверточное нейронну мережу. Це тип штучного інтелекту зі спеціальною архітектурою, націленої на ефективне розпізнавання зображень. Він моделює деякі особливості зорової кори головного мозку, в якій є так звані прості клітини, що реагують на прямі лінії під різними кутами, і складні клітини, реакція яких пов’язана з активацією певного набору простих клітин. Тренування алгоритму починалася з аналізу 100 000 зображень, отриманих з 25 000 слайдів, оброблених таким чином, щоб зробити бактерії більш помітними. За допомогою цих зображень алгоритм навчився, як сортувати бактерії по їх видимими ознаками. Система на цьому етапі досягла точності майже в 95%.

Потім алгоритм обробляв 189 зображень без втручання людей і зміг провести сортування з точністю в 93%. Після більш розширеної підготовки це програмне забезпечення зможе стати основою надійної, автономною системою класифікації, що забезпечує економію часу, ресурсів і порятунок людських життів. Нагадаємо, що подібні типи інфекцій, зазвичай викликаються бактеріями E.coli, стафілококкокамі і стрептококами, стають причиною тисяч смертей щорічно і обходяться системі охорони здоров’я в мільярди.

І вона зможе надати реальну допомогу мікробіологічними лабораторіями, які вже зараз страждають від нестачі добре підготовлених і досвідчених професійних кадрів.

Джерело: Futurism

Similar Posts