Топ-3 проривних рішень в Україні

Електричні автомобілі

В Україні відзначений позитивний старт, природне зростання ринку, інтерес бізнесу і хороші потенційні можливості в області електромобілів. На поточний момент тенденція до користування електромобілями просунулася не тільки на великі, але і на невеликі міста.

«Ми як раз на етапі, коли можемо рухатися в темпі розвинених країн, а можемо застрягти в роздумах. Україна добре стартувала, скасувавши мита на електромобілі з 1 січня 2016 року, що вивів в топ-5 країн за темпами розвитку ринку електромобілів, але вже півтора року ніяких інших кроків не робиться », — вважає Кравцов.

Разом з кількістю електромобілів в Україні з’являється мережу для зарядки таких машин. Сьогодні в Україні їх більше 600. Вони з’являються не тільки у великих містах, а й невеликих населених пунктах, райцентрах. На карті зарядних станцій видно, що Україна за їх кількістю вже обігнала Білорусь, Болгарію, Румунію і Польщу.

Електронний рецепт «Медстар»

Система контролю рецептів і медикаментів «Електронний рецепт «Медстар»» розроблена  в цілях організації ефективної взаємодії всіх учасників державної програми з реімбурсації “Доступні Ліки”: пацієнтів, лікувальних та аптечних закладів, розпорядників коштів та менеджерів охороні здоров’я.

З жовтня 2017 року стартував пілотний проект впровадження системи. На даний час опрацьовано більше 2000 рецептів. Пошук рецепту став легким та не потребує тривалого часу, займає при цьому не більше  декількох секунд. Система дозволила не тільки оптимізувати процес роботи лікаря, а також знизити терміни перевірки виписаних лікарями та отоварених аптеками рецептів  в 5 разів – з 10 до 2 днів.

Використання системи дозволяє знизити частоту помилок провізора під час відпуску препаратів і обліку рецептів,  полегшити координацію між лікарем і фармацевтом,  полегшує та автоматизує звітність аптеки перед розпорядником коштів, надає можливість аналізу наявності пільгових ліків у аптеках, планування аптеками своєї діяльності.

У майбутньому система забезпечить для пацієнтів пошук за номером рецепту через сайт та мобільний додаток найближчих аптек, у яких є в наявності потрібні ліки. Також завдяки цій системі можуть бути опрацьовані  всі програми з реімбурсації  медикаментів – як державні так і місцеві. Впровадження інформаційної системи «Електронний рецепт «Медстар»» має значно підвищити ефективність державної програми «Доступні Ліки» та розширити коло її учасників.

Eticket

2018 рік в Україні почався з впровадження в Харкові єдиного електронного квитка, який дає можливість оплатити проїзд в трамваях і тролейбусах. Крім наземного транспорту на нову систему оплати перейде і метрополітен.

Загальна кількість встановлених наземних терміналів повинна перевищити 320, а підземних – 250. До кінця 2017 було встановлено понад 200 терміналів по місту і в перебігу нового року їх кількість буде тільки зростати.

Директор компанії-інвестора ТОВ «Фінансова компанія« Платіжний центр »Володимир Стариченко зазначив, що жителі зможуть поповнювати електронний квиток за допомогою банківських карт платіжних систем Visa / MasterCard.

Подібна система функціонує в Австрії, Польщі, Німеччини, Великобританії та інших країнах

Similar Posts