Прес-конференція Зоряни Скалецької: що очікувати користувачам МІС

4 вересня пройшла перша прес-конференція нового міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької . Однією з обговорюваних тем стала реформа вторинної та госпітальної медицини.

За словами міністра, планові зміни будуть продовжені в тому ж вигляді, в якому їх ініціював попередній уряд. Електронна система охорони здоров’я необхідна для подальшого реформування охорони здоров’я України на всіх рівнях, а інтегровані в неї медичні інформаційні системи (МІС) повинні зараз зробити ставку на захист даних і забезпечення конфіденційності інформації про пацієнтів.

«Розроблена нами МІС, дозволяє мати доступ до персональних і медичних даних пацієнта тільки пацієнтові і лікареві. Ми маємо власну хмарну платформу відповідно до вимог КСЗІ. Захист інформації при передачі по каналах зв’язку забезпечується використанням сертифікованих криптографічних програмно-апаратних засобів, а база даних знаходиться в надійному сертифікованому дата-центрі », – прокоментував генеральний директор ТОВ «Медстар Солюшенс» Сергій Куцевляк.

Також в ході прес-конференції було зазначено, що пацієнти і надалі зможуть вільно вибирати лікаря та заклад, в будь-який час підписувати декларацію і отримувати послуги, за які платитиме Національна служба здоров’я України. Фінансування закладів вторинної медичної допомоги буде на рівні 60% від того, що вони мали раніше, а інші 40% – це кошти за фактично надані послуги. Пропорція буде поступово змінюватися в бік збільшення фінансування за надані послуги.

 

Similar Posts