За новим класифікатором професій, максимально наближеним до стандартів Європейського союзу, професія терапевта змінено на «лікар внутрішньої медицини»

Змін багато і вони стосується, як лікарів первинки, так і медсестер. Наприклад, змінено назву роботи “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” змінено на “асистент ерготерапевта”.

Все це є переходом української медицини від радянських стандартів, до європейських. У МОЗ бажають, щоб змінились не тільки принципи фінансування, а й відношення до своєї роботи. Тільки заробітні плати залишаться поки без змін.

Згідно плану реформ, перші, хто відчує «європейську зарплату» будуть сімейні лікарі та лікарі внутрішньої медицини. Ближче до 2019 року, вони отримуватимуть зарплату за кількість пацієнтів, яким вони надають медичні послуги. Маючи 2 000 пацієнтів, лікарі первинки зароблятимуть від 700 000 грн до 1 000 000 грн.

«Нововведення не приведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки. Просимо не вірити маніпуляціям та поширювати офіційну й перевірену інформацію», — повідомляє прес-служба МОЗу.

Similar Posts