Пристрої можуть підказати, коли ви захворієте

Звичайні девайси, призначені для контролю вправ або сну, не дуже точні в вимірі параметрів здоров’я. Проте, згідно з даними нещодавно опублікованого в PLOS Biology дослідження вчених Медичної школи Стенфордського університету, вони потенційно здатні повідомляти нам, коли ми починаємо хворіти.
У цьому дослідженні брали участь 60 добровольців, яких забезпечили різними моніторами активності (в основному – “розумними” годинниками Basis). За час проекту було зібрано близько 2 млрд вимірювань параметрів здоров’я, включаючи частоту серцебиття, показники сну, фітнесу, ваги, температури шкіри і насиченості крові киснем. Використовуючи цю інформацію, вчені показали можливість ідентифікації ненормальних змін в даних показників здоров’я людей, які могли сигналізувати про зміни їх здоров’я.
Дослідники також виявили, що, коли у людей підвищується частота серцебиття і температура шкіри, у них також стає більш високим рівень С-реактивного білка в крові – це один з чутливих показників біохімічного аналізу крові, який є маркером запального процесу. Це в деяких випадках свідчить про захворювання. Якщо переносний пристрій здатний визначити базові рівні певних маркерів здоров’я, то можна розробити алгоритм, який буде фіксувати відхилення від цього базового рівня, а ці дані можуть допомогти діагностувати хворобу.
При обліку ще деяких інших параметрів, алгоритм зможе також передбачити, коли людина стає несприйнятливий до інсуліну, що стає провісників виникнення діабету.
Сучасні пристрої, йдеться в звіті про дослідження, поки не здатні попереджати людей про значущі зміни їх здоров’я, але це стане можливо в майбутньому. Тоді стане можливим для лікаря не переглядати, як ваші дані змінювалися протягом останніх тижнів або місяців, а просто ідентифікувати будь-які “червоні прапорці” і надавати більш швидке і цілеспрямоване лікування.